document-certificate
YÜKSEK NİTELİKLİÜRETİM

HAKKIMIZDA

Afo Makina
0%Müşteri Memnuniyeti 100% uyumlu Model
0%İhracat Yaygın Dağıtım Hattı

Afo Makina Taşımacılık Otomotiv Şirketi 1996 yılında küçük bir atölyede Galvanizden Yakıt deposu imal ederek bu sektöre giriş yapmıştır.


Halen, her marka ve modeldeki ağır vasıta araçların orijinal ölçülerindeki Alüminyum yakıt depoları, Alüminyum ve Çelikten Yağ Tankları ve Alüminyum Hava Tüpü imalatını yapmaktadır. Aradan geçen 20 yıl içinde üretim hattını ve teknolojisini zamanın gereklerine göre geliştirmiştir. Bugün sektöründe başarının ve tecrübenin adı olmuştur.


Yakıt deposu sektöründe, MARKA olmayı başarmış ve tescilli markaları olan AFO MAKİNA ve OMD DEPO ile ürünlerine iç ve dış piyasada saygın bir yer edinmiştir. Yakıt deposunda aranan özellikler olan kaliteyi, sağlamlığı ve güvenilirliği , ekonomik şartlarla ve uygun fiyatlarla müşterilerimize sunabilmekteyiz. Ürün çeşidi ve üretim kapasitemiz sürekli artmaktadır. Bu kapasite artışını karşılamak adına tesis ve makine parkuru yatırımımız hızla devam etmektedir. Üretimimizin % 20’si iç piyasaya sunulurken , %80’i ihraç edilmektedir. Yurt Dışında bayiler aracılığı ile veya direk satış şeklinde hizmet sunulmaktadır. Ortadoğu , Kuzey Afrika ülkeleri başlıca ihracat yaptığımız ülkelerdir.


Firmamız üretimini tamamen kendi fabrikasında yapmakta olup, yılların verdiği tecrübe ile ürünlerimizdeki kalite kapasitemizle doğru orantılı olarak önemli derecede artırmıştır. Firmamız 2008 yılında başladığı kalite standardizasyon çalışmaları sonucunda aldığı TSE 8855, ISO 9001:2008 ve ISO/TS 16949:2009 belgeleri ile kalite prensibini belgelendirmiştir. Ar-ge çalışmaları sonucunda özelde Konya’da ve genelde ülkemizde Alüminyum Hava Tankı imalatında üretim açığı olduğunu gören firmamız 2012 yılı başında Alüminyumdan Basınçlı Hava tankı imalatına başlamış ve bu konuda KONYA’da ilk , TÜRKİYE çapında da sayılı 1-2 firma arasında yerini almıştır. Kalite konusunda hiçbir taviz vermeyen firmamız , hava tankı üretimini de TSE EN-286/2 standardına uygun CE belgesi ile sertifikalandırmıştır. Bugün Konya 3.Organize Sanayi Bölgesinde 13.000 m2 kapalı alan, 7000 m2 açık alan olmak üzere toplam 20.000 m2 lik bir tesise sahip firmamızda, alanında uzman yönetici ve eleman kadrosuyla , Tam Otomatik Alüminyum kaynak robotları , alüminyum boy kaynak makinası, CNC silindir makinası ,CNC plazma kesim makinası, eksantrik presler, hidrolik sıvama presler, elektrostatik toz boya fırını, giyotin makas, gibi son teknoloji makine parkuru ile Türkiye ve Yurtdışına her zaman yüksek kaliteli ürünleriyle hizmet vermektedir. Firmamız satış öncesi ve satış sonrası tamamen müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet yapısına sahiptir.

AFO MAKİNA VE OMD Depo Metal markası gün geçtikçe marka bilinirliğini ve kalitesini arttırmanın yanısıra, fiyatlarının tutarlı ve cazip olması yönünde, gerek ar-ge gerekse de stratejik olarak çalışmalarına devam etmektedir. Hedefimiz önce Avrupa’ya daha sonra diğer dünya ülkelerine ihracat gerçekleştirerek Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde olduğu gibi aranan bir marka olmaktır.

Misyon

Afo Makina
Misyonumuz; Toplumsal gelişime katkı sağlamak, yaşam için her alanda kaliteye destek olan karlı bir kuruluş haline gelmektir.

Vizyon

Afo Makina
Vizyonumuz, AFO MAKİNA olarak, otomotiv sektöründe üretmiş olduğumuz parçalarda sektör içinde en iyiler arasında yer almak ve ana sanayilerimizin en çok tercih ettiği kuruluş olmaktır.
Üretim ve Satış Felsefemiz

AFO MAKİNA KALİTE POLİTİKASI

HEDEFİMİZ; Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en üst düzeyde ve sürekli olacak şekilde yasalara ve standartlara uygun olarak karşılamak amacıyla üretim yapmaktır. En üst düzeyde ve sürekli müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla;
Müşterinin istediği ürünleri tam zamanında, beklenilen kalitede ve uygun fiyatta müşteriye sevk ederek müşteri memnuniyetini yakalamak, temel hedefimizdir.

Temel Olarak Kalite Politikamız:

 • Tüm süreçlerde, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayan bir anlayış içinde güvenilir ve aranan partnerolmak.
 • Maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi ve uygulamayı hayata geçirmek.
 • Kalite sistemleri çerçevesinde tüm çalışanların daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için ekip çalışmasına önem vererek kalite düzeyini sürekli yükseltmesini sağlamak.
 • Tüm çalışanlarla beraber kalite bilincini tesis etmek. Tedarikçi ve tedarikçilerle güvene dayalı bir işbirliği içinde olmak.
 • Firmamızın ve Türkiye’nin adını dünyaya daha çok duyurmak amacına hizmet etmek üzere, mevcut teknik, idari ve mali birikimlerimizi yurt dışına taşımak.
 • En uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmek.
 • Başlanan her projeyi zamanında, en üst düzey tekniklerle projesine tam uyumlu, istenen kalitede ve bütçe sınırları içinde eksiksiz tamamlamak.
 • Şirketin tabi olduğu yerel ve uluslararası mevzuata uyumlu çalışmak.
 • İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmak ve İş hacmini sürekli geliştirerek, ülke ekonomisine katkıda bulunmak. Kalite Politikası olarak belirlemiştir.
"MEMNUN MÜŞTERİ, MUTLU ÇALIŞAN , DAİMA YÜKSEK KALİTE"
 • ISO 9001 : 2008Tüv Nord
 • ISO/TS 16949:2009TÜV NORD
 • PE*C*955.12EC
 • PE-C-955/12EC
 • E24NSAI
 • E24NSAI
 • PE-C-937/12EC
 • 022579-TSE-01/01TSE
AFO MAKİNAÜRÜN KATALOĞUAlüminyum Yakıt Tankları, Çelik Yakıt Tankları, Alüminyum Yağ Tankları, Çelik Yağ Tankları, Alüminyum Hava Tankları
İNCELE İNDİR
AFO MAKİNATANITIM FİLMİAlüminyum Yakıt Tankları, Çelik Yakıt Tankları, Alüminyum Yağ Tankları, ÇelikYağ Tankları, Alüminyum Hava Tankları